Sprawna przeprowadzka – jak pakować kartony

Przeprowadzka to wieloetapowe przedsięwzięcie, które wymaga nie tylko cierpliwości czy trzymania nerwów na wodzy. Udana przeprowadzka zaczyna się już na samym początku jej planowania, kiedy staramy się nakreślić jak najbardziej efektywny harmonogram. Przeprowadzka to nie tylko przewożenie wyposażenia domowego ze starego mieszkania do nowego. Kluczem do powodzenia całej „operacji” jest umiejętne pakowanie kartonów. Wbrew pozorom nie jest to wcale taka prosta sztuka, a przypadkowe wrzucanie przedmiotów nie pomaga w sprawnej przeprowadzce. Zatem jak pakować kartony z rozsądkiem?

Segregacja wyposażenia domowego

Każda przeprowadzka to dobry moment, żeby pozbyć się niechcianych przedmiotów. Przenoszenie zbędnego wyposażenia do nowego mieszkania to zbędny wysiłek i strata czasu. Co zrobić z niechcianymi meblami? Można je wyrzucić, sprzedać lub oddać znajomym czy potrzebującym, spełniając przy tym dobry uczynek.

Wytrzymałe kartony to podstawa

Nie każdy karton nadaje się do użycia podczas przeprowadzki. Pudło, które już na pierwszy rzut oka wydaje się liche i niezbyt wytrzymałe lepiej odstawić na bok. Warto zatroszczyć się o kartony wielowarstwowe, które wytrzymają ciężar naszego wyposażenia domowego. Trzeba szczególnie uważać na delikatne czy drogie i ciężkie sprzęty jak małe AGD czy wyposażenie kuchenne – jeden fałszywy ruch może skończyć się katastrofą. Nie można zapomnieć również o materiałach zabezpieczających jak folia stretchowa i bąbelkowa, taśma klejąca czy styropian.

Grupowanie rzeczy w kategorie

Przed pakowaniem kartonów warto wcześniej posegregować rzeczy według konkretnych kategorii. Jest to prosty sposób na to, aby nie „zagrzebać się” w trakcie rozpakowywania pudeł w nowym mieszkaniu i zaoszczędzić czas na chaotycznym poszukiwaniu wyposażenia danego pomieszczenia. Tak przygotowane kartony wystarczy odpowiednio opisać, co zajmuje zaledwie kilka chwil.

Pakowanie kartonów „z głową”

Podczas pakowania pudeł powinna przyświecać nam zasada: najwytrzymalsze i największe rzeczy na sam spód. Ta zasada dobrze sprawdza się w przypadku pakowania talerzy, misek czy szkła ozdobnego – ryzyko potłuczenia przedmiotów spada do minimum. Przedmiotami plastikowymi można uzupełnić kartony, w których pozostało nam odrobinę wolnej przestrzeni.

Pakowanie kartonów z pomocą firmy przeprowadzkowej

Coraz więcej firm przeprowadzkowych specjalizuje się nie tylko w transporcie rzeczy, ale również w ich pakowaniu i zabezpieczaniu. Biorąc pod uwagę przeprowadzki Warszawa to miasto, w którym można znaleźć firmy oferujące kompleksowe usługi najwyższej klasy. Dotyczy to również innych miast w Polsce, w których nike brakuje chętnych na pomoc przy przeprowadzce. Wykwalifikowana kadra pomoże nam odpowiednio spakować nasz dobytek i bezpiecznie go przetransportować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here