Systemy osłonowe do pomieszczeń boho

Styl boho jest stosunkowo łatwy do uzyskania. Tym bardziej warto zdecydować się na ten styl aranżacyjny w swoich wnętrzach. Jego kluczową cechą jest ograniczenie się do naturalnych barw i tkanin oraz równowaga pomiędzy dekoracyjnością a użytecznością. Ponadto styl boho jest idealny do wnętrz mieszkalnych, gdyż wytwarza typowo domową, ciepłą atmosferę. Poniżej skupiamy się na istotnym elemencie wystroju każdego pomieszczenia, jakim jest wybór systemu osłonowego. Niestety, wiele osób aranżujących swoje cztery kąty ignoruje ten temat, podczas gdy systemy osłonowe pełnią istotną funkcję estetyczną oraz potrafią dopełnić aranżacji w każdym pomieszczeniu. Podpowiadamy zatem: jakie systemy osłonowe na okna wybrać, aby efekt boho był maksymalnie zadowalający. 

Rolety i plisy do wnętrz boho – jak wybrać, by trafić? 

Rolety to jedne z najchętniej stosowanych systemów osłonowych. Ich rozmaite zalety – praktyczne, jak i estetyczne – są tego główną przyczyną. Sterowanie roletami jest bardzo wygodne oraz pozwala precyzyjnie regulować poziom nasłonecznienia w danym pomieszczeniu. Ponadto wiele spośród dostępnych rolet jest w stanie całkowicie zaciemnić wnętrze, jeśli tylko pojawi się taka potrzeba. 

Rolety w pomieszczeniach boho powinny prezentować stonowane, pastelowe barwy. Dobrym pomysłem będą rolety w odcieniach beżu, pomarańczy, słomkowego. Warto rozważyć zakup rolet typu dzień noc, złożonych z kilku warstw materiałów, które będą przenikać się, tworząc piękne refleksy. Ponadto, do wnętrz boho idealnym wyborem będą rolety plisowane, skonstruowane z delikatnie falowanych tkanin. 

Polecamy też zwrócić uwagę na rolety wykonane z mniej popularnych, jednak wciąż pasujących od stylu boho, tkanin. Do takich należą rolety bambusowe, które dodadzą Twojemu wnętrzu nieco rustykalnego charakteru, czyniąc je prawdziwą oazą spokoju. Oprócz nich warto też zwrócić uwagę na żaluzje drewniane, pozwalające uzyskać podobny estetyczny efekt. 

Zasłony do wnętrz boho – w poszukiwaniu tkanin idealnych 

Zasłony kojarzą nam się przede wszystkim z firankami kuchennymi lub epokowymi dekoracjami w pokojach dziennych. Obecnie, oferta zasłon znacząco się poszerzyła, a wśród nich znajdują się produkty dedykowane do nowoczesnych i stylowych aranżacji. Poszukując zasłon do wnętrz boho, warto rozpocząć od ich kolorystyki, która powinna odpowiadać najważniejszym wyznacznikiem tego stylu. Warto więc zdecydować się na jasne odcienie ciepłych barw, a także na tkaniny naturalne. 

Dobrym pomysłem może być również wybór zasłon wykonanych z tkanin ażurowych, o delikatnej strukturze i licznych prześwitach. Uczynią one całe pomieszczenie jeszcze bardziej „zwiewnym”, wypełniając je subtelnym pięknem. 

Dla osób poszukujących bardziej praktycznych rozwiązań polecamy zasłony zaciemniające w odcieniach beżu lub też pokryte jasnymi, powtarzalnymi deseniami. Oprócz pełnienia funkcji ozdobnej będą również świetnie zaciemniać pomieszczenie oraz odseparować je od wścibskich spojrzeń sąsiadów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here