Urządzenia do czyszczenia basenu ogrodowego (i nie tylko)

0
790

Kto z nas nie marzy o basenie we własnym ogrodzie? Jest to luksus, na który coraz więcej osób sobie pozwala. By jednak basen prawidłowo funkcjonował, należy nie tylko zadbać o jego napełnienie wodą zdatną do kąpieli. Równie istotne jest wyposażenie dodatkowe – specjalne urządzenia wykorzystywane do czyszczenia zarówno wody jak i ścianek oraz dna samego zbiornika. Jeśli przygotowujesz się do zainstalowania basenu ogrodowego, lub już jesteś jego właścicielem – poniżej podpowiadamy o jakich urządzeniach nie można zapomnieć, by basen był czysty i bezpieczny dla jego użytkowników.

Urządzenia czyszczące – technika basenowa na wyciągnięcie ręki

Każdy użytkownik basenu w ogrodzie zdaje sobie sprawę, jak ważne jest utrzymywanie w nim odpowiedniego poziomu czystości. Stosuje się w tym celu m.in. specjalne środki chemiczne, które pozwalają uzyskać nie tylko czystą wodę, ale również szkliście przejrzystą. Ważna jest także regulacja poziomu pH wody. Najpopularniejszym do dziś sposobem jej uzdatniania jest oczywiście chlorowanie.

Istotne jest także zwalczanie rozwijających się naturalnie w wodzie glonów oraz alg. Ich obecność sprawia, że woda staje się mętna, a na ściankach basenu pojawiają się śliskie warstwy osadu. Źle wpływają na komfort korzystania z basenu, dlatego należy przeciwdziałać ich powstawaniu oraz czyścić powierzchnię zbiornika. W tym celu korzysta się najczęściej ze specjalnych odkurzaczy basenowych, pozwalających oczyścić dno oraz ścianki.

Odkurzacze basenowe automatyczne – kluczowe w trosce o czystość zbiornika

Odkurzanie basenu to czynność wykonywana za pomocą dedykowanych do tego urządzeń. Można w tym wykorzystywać urządzenia ręczne, półautomatyczne lub automatyczne. Pierwsza grupa obejmuje przede wszystkim tyczki, wąż do odkurzacza oraz końcówkę ze szczotką. Ich obsługa jest ręczna i niestety dość czasochłonna.

Popularniejsze są rozwiązania zautomatyzowane. Półautomatyczne odkurzacze są zasilane na akumulator i używane za pomocą specjalnej tyczki teleskopowej. Ich obsługa jest łatwiejsza, niemniej mają też swoje ograniczenia.

Bardziej pomocne i zaawansowane urządzenia to odkurzacze w pełni automatyczne. Pozwalają na uzyskanie najlepszych efektów bez konieczności ich uciążliwej obsługi. Odkurzacze takie umieszcza się w zbiorniku, a ich praca wykonywana jest automatycznie. Przemieszczają się po basenie czyszcząc jego dno, a także ściany. W urządzenia takie zaopatrzysz się na: zodiacpolska.pl.

Automatyczne odkurzacze do basenu – polecane modele

Pierwszy odkurzacz, który pragniemy przedstawić to Zodiac TornaX Pro RT 3200. Idealny do czyszczenia basenów o powierzchni 50 metrów kw. Dzięki inteligentnej pracy, odkurzacz sam rozpoznaje głębokość i kształt czyszczonej powierzchni. Dokładnie sięga zakamarków, krawędzi i miejsc trudno dostępnych. Dzięki przezroczystemu pojemnikowi na filtr możemy stale kontrolować poziom jego wypełnienia.

Odkurzacz Cyclon Pro RC 4400 jest przeznaczony dla nieco większych basenów, niezależnie od ich kształtu. Oprócz wykrywania kształtu i głębokości basenu, może dobierać przeznaczony do nich jeden z 6 programów czyszczenia. Specjalny mechanizm zasysania cyklonowego uniemożliwia wydostawaniu się zanieczyszczeń.

Vortex RV 5600 to robot wyposażony w oryginalne technologie, w tym w inteligentny system Sensor Nav. Odkurzacz sam rozpoznaje kształt basenu i opracowuje optymalny program jego czyszczenia. Napęd na cztery koła, precyzyjne czujniki ciśnienia, sterowanie pilotem i inne udogodnienia czynią go jednym z liderów na rynku urządzeń. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here