Wnętrza biurowe – jak zaprojektować?

0
2276

Wystrój biura nie jest bez znaczenia, co zresztą potwierdziły różnego rodzaju badania. Okazuje się, że wygląd oraz funkcjonalność miejsca pracy ma ogromny wpływ na kreatywność oraz wydajność pracowników. Między innymi, dlatego warto dołożyć starań i urządzić biuro w odpowiedni sposób.

Od czego zacząć?

Decydując się na samodzielną aranżację biura, trzeba będzie uzbroić się w cierpliwość, nie można kupować pierwszych lepszych mebli czy innego wyposażenia, takie zakupy muszą być przemyślane. Najlepiej stawiać na minimalizm, w tym wypadku ilość wyposażenia należy ograniczyć do minimum, tak samo należy postąpić w kwestii dodatków. Jeżeli chodzi o kolory, także nie warto szaleć. W biurach dobrze sprawdzą się jasne, stonowane barwy, które dodatkowo będą optycznie powiększać przestrzeń. Można zastosować lustra, rośliny doniczkowe, w ten sposób będzie przestronnie, ale również bardziej przytulnie. Rośliny pasują praktycznie do każdego wnętrza, stanowią świetną ozdobę.

Open space czy boksy?

Wydaje się, że czas boksów powoli się kończy. Obecnie coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na stworzenie swoich pracownikom otwartych przestrzeni – oczywiście każde z rozwiązań ma pewne wady i zalety.

Biuro typu open space to otwarta przestrzeń, także wszyscy pracownicy siedzą w jednym dużym pomieszczeniu. W tym wypadku przestrzeń nie jest w żadnej sposób podzielona, co oczywiście sprzyja integracji oraz kreatywności. W każdej chwili można skonsultować się ze współpracownikiem, niestety w takiej atmosferze nie każdy będzie w stanie dostatecznie się skupić. Jako pracodawca powinniśmy uwzględnić potrzeby wszystkich pracowników, nie tylko większości. Jeżeli mamy taką możliwość, należy jedno pomieszczenie przeznaczyć na biuro, w którym będzie można wykonać swoje obowiązki w ciszy. Ciekawym rozwiązaniem są specjalne panele akustyczne, które będą tłumić hałasy, wiele firm decyduje się na ich montaż.

Wyposażenie do biura

W biurze zazwyczaj przechowuje się sporo dokumentów, także trzeba stawiać na wygodne, pojemne meble. Oczywiście nie można przesadzić z ich ilością, gdyż w ten sposób można bardzo łatwo przytłoczyć wnętrze. Obecnie na rynku można znaleźć wiele firm oferujących meble biurowe robione na specjalne zamówienie, także poszczególne szafki, szuflady, można dostosować do swoich potrzeb. Współpraca z firmami, które wykonują wyposażenie czy takie rzeczy jak panele akustyczne na zamówienie, to bardzo dobre rozwiązanie, dzięki temu wszystkie elementy w biurze są dobrze dopasowane.

Aranżacja biura z pomocą specjalistów

Nie każdy może sobie pozwolić na współpracę z projektantem wnętrz, nie mniej jednak, jeśli mamy budżet na takie rzeczy, to jak najbardziej warto skorzystać z takiej opcji. Aranżacja wnętrz biurowych z pomocą projektanta, pozwoli nam uzyskać biuro nie tylko eleganckie, stylowe, które będzie wizytówką firmy, ale co ważniejsze funkcjonalne. Niestety decydując się na samodzielne urządzanie miejsca pracy, możemy przeoczyć wiele rzeczy, które wyjdą dopiero podczas użytkowania przestrzeni. Oczywiście nie jest powiedziane, że nie można samemu urządzić praktycznie biura, jednak trzeba mieć odpowiednie wyczucie estetyki i czas.

Aranżacja biura przez architektów to dobre rozwiązanie i na pewno warto mieć na uwadze taką możliwość. Firma https://pixers.biz między innymi zajmuje się takimi rzeczami, oni specjalizują się w projektowaniu wnętrz biurowych uwzględniając identyfikację wizualną oraz osobowość marki. Biorą pod uwagę potrzeby oraz upodobania pracowników, dostosowują przestrzeń tak, aby była praktyczna, przytulna, żeby pracowało się w niej z przyjemnością.

Urządzanie biura to poważna sprawa i tak też trzeba podejść do tematu. Dzięki temu, że miejsce pracy będzie eleganckie, przytulne, praktyczne, z pewnością zwiększy się wydajność pracowników, chętniej będą przebywać w miejscu pracy. Może to również bardzo pozytywnie wpłynąć na kreatywność, co ma duże znaczenie dla rozwoju firmy. Warto dokładnie przemyśleć, jak zaaranżujemy biurową przestrzeń.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here