Jak wybrać materac dla dziecka?

0
1607

Jak mówi powiedzenie: „Jak sobie pościelisz, tak się wyśpisz.” Aranżując pokój naszego dziecka, szczególną uwagę należy zwrócić na wybór znajdującego się w łóżku materaca. Element ten odgrywa kluczową rolę, jeżeli chodzi o rozwój młodego organizmu, jako że w przyszłości może wpłynąć na stan układu kostno–stawowego. Jaki materac dla dziecka sprawdzi się najlepiej?

Materace dla dzieci do lat 4

Jaki materac wybrać dla noworodków i niemowląt? Niezwykle ważna jest tutaj zarówno jego twardość, jak i materiał z którego został wykonany. Związane jest to z koniecznością utrzymania prawidłowej temperatury, podparcia oraz alergicznością. Odpowiednio dobrany piankowy materac do kołyski lub łóżeczka powinien składać się między innymi z pianki PUR typu T, która pełni funkcję wkładu odbierającego obciążenie i gwarantującego odpowiednie podparcie, uniemożliwiając jednocześnie zapadanie się malucha. Rolę drugiej warstwy pełnić powinna pianka termo – elastyczna gwarantująca odpowiednie dopasowanie się do kształtu ciała dziecka. Gwarantuje ona niezbędny komfort oraz optymalną temperaturę.

W przypadku nieco starszych dzieci, dobrze sprawdzi się materac wykonany z pianki wysoko-elastycznej o wysokości około 8 centymetrów oraz pianki termo-elastycznej grubej na 2 centymetry.

Jaki materac dla dziecka między 5. a 17. rokiem życia?

Materace dla starszych dzieci mogą być wykonane z tych samych materiałów. Zmianie ulegają tutaj wysokości pianek, a co za tym idzie – całego posłania. Starsze dziecko to większy wzrost i waga, a co za tym idzie – pojawia się potrzeba zastosowania materaca, który będzie wyższy i wyposażony w minimum trzy strefy twardości. W przypadku tego typu materaca zmianie ulega grubość wkładu głównego i jego gęstość. Tego typu posłanie składać może się z pianki HR-35 o grubości 10 centymetrów, która dzięki zwiększonej gęstości w mniejszym stopniu ugina się pod obciążeniem oraz pianki termo – elastycznej grubej na 2 centymetry, która odpowiada za poczucie wygody podczas wypoczynku. Dziecięce posłanie można dodatkowo wyposażyć w warstwę lateksu, dzięki czemu będzie ono równie komfortowe po obu stronach. Gdy dziecko podrośnie będziemy mieli tu możliwość zmiany twardości wierzchniej warstwy.

Jakie wymiary powinien mieć materac dla dziecka?

W przypadku niemowląt, materac powinien mieć szerokość około 60-70 centymetrów i długość 120 lub 140 centymetrów. Dla dzieci w wieku przedszkolnym dobrze sprawdzą się modele o szerokości 70-90 centymetrów i długości 160 centymetrów. Dziecko w wieku szkolnym potrzebować będzie nieco dłuższego materaca – do 190 centymetrów. W przypadku nastolatków dobrze sprawdzą się materace 90×200 centymetrów lub materace 140×200 centymetrów.

Materace marki Tempur

Jeżeli szukamy wysokiej jakości materaca dla dziecka, zainteresować powinniśmy się ofertą marki Tempur. W jej ofercie znaleźć możemy 4 kolekcje:

l Tempur Original – kolekcja ta zapewnia efekt Tempur i daje 100% komfort oraz odpowiednie podparcie dla całego ciała. Zastosowana tu kosmiczna technologia pozwala nam osiągnąć stan nieważkości.

l Tempur Hybrid – każdy element znajdujących się w tej linii materacy został przeprojektowany w taki sposób, by stworzyć innowację w dziedzinie spania. Na komfort wypoczynku wpływ ma tutaj zarówno zaawansowany materiał TEMPUR, jak i niezwykle czułe sprężyny.

l Tempur Cloud – kolekcja ta została stworzona z myślą o osobach, którym zależy nie tylko na optymalnym podparciu, lecz również uczuciu niezwykłej lekkości i komfortu.

l Tempur Sensation – znajdziemy tu materace i pokrowce idealnie dopasowujące się do temperatury oraz kształtu naszego ciała.

Więcej przydatnych informacji na temat wyboru materaca znaleźć można na stronie: https://pl.tempur.com/jaki-materac-wybra%C4%87/jaki-materac-wybrac.html.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here