Z jakich materiałów powstają wykładziny dywanowe. Wykładziny dywanowe są pokryciem podłogowym, które od lat cieszy się niezmienną popularnością. Współcześnie sprzedawane wykładziny zbudowane są z podłoża oraz warstwy wierzchniej nazywanej runem.

W zależności od preferencji klientów podłoże może by wykonane z filcu, juty, masy bitumicznej, z PCV lub poliefylenu. Odpowiedni dobór materiału podłoża w znacznym stopniu wpływa na poziom wygłuszenia. Odpowiednio dobrany podkład będzie także chronił przez zimnem lub wilgocią. Obecnie do produkcji runa wykorzystuje się włókna poliamidowe, polipropylenowe oraz wełniane. Każde z nich posiada charakterystyczne cechy, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze wykładziny. Runo poliamidowe będzie miękkie i odporne na gniecenie, jednak z czasem może zacząć płowieć oraz blaknąć. Polipropylen to materiał trwały i odporny na szorowanie, należy jednak pamiętać, że łatwo ulega trwałym wgnieceniom pod wpływem np. mebli. Wełna jest antystatyczna, ciepła i przyjemna w dotyku, nie może być jednak stosowana przez alergików. 

Wykładziny podłogowe – ogólna charakterystyka

Wykładziny podłogowe oferowane przez producentów, takich jak WykladzinyWapol.pl są niezwykle zróżnicowane zarówno pod względem wyglądu jak i zastosowanych materiałów. Wszystkie posiadają jednak charakterystyczne cechy, które sprawiają, że z tego typu pokryć podłogowych tak chętnie korzysta się w hotelach, biurach, czy też obiektach użyteczności publicznej. Jedną z najważniejszych cech wykładzin podłogowych wpływających na ich dużą popularność jest trwałość. Przy odpowiednio dobranej klasie ścieralności oraz prawidłowej konserwacji i czyszczeniu, wykładziny podłogowe przez wiele lat zachowają swoje barwy i będą wyglądać jak nowe. Charakterystyczną cechą wykładzin jest także ich różnorodność. Klient może dostosować produkt do własnych potrzeb korzystając z bogatej oferty wzorów, kolorów, materiałów, a także sposobu tkania. Dodatkowo, wykładziny podłogowe posiadają dobre parametry akustyczne i skutecznie ocieplają każde wnętrze. Na popularność tego typu produktów wpływa również cena. W zależności od potrzeb i preferencji na rynku znaleźć można zarówno tańsze produkty wykonane z włókien syntetycznych jak i drogie, wełniane modele. Duża rozpiętość cenowa sprawia, że każdy klient może sam zdecydować na jaki produkt go w danym momencie stać. Należy pamiętać, że o trwałości i wyglądzie końcowym wykładziny w dużym stopniu decyduje sposób jej montażu. Nieprawidłowe położenie wykładziny podłogowej może sprawić, że nawet najdroższy produkt będzie wyglądał mało efektownie. Montaż wykładziny wymaga pewnego doświadczenia, dlatego warto wybierać jedynie sprawdzonych fachowców, aby efekt końcowy był całkowicie zgodny z oczekiwaniami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here