Zabudowa balkonu

Balkon to miejsce, w którym chętnie spędzamy czas zwłaszcza w pogodne, letnie dni. Bez względu na to, czy jego powierzchnia jest mała czy też duża, warto pomyśleć o powiększeniu przestrzeni mieszkania dzięki odpowiedniej zabudowie balkonowej. Przeszkolona zabudowa balkonu to nie tylko modne, ale przede wszystkim funkcjonalne rozwiązanie, które pozwoli z niego korzystać bez względu na panujące warunki pogodowe.

Zabudowa balkonowa na każdą pogodę

Szklane zabudowy balkonów to przede wszystkim idealny sposób, aby uniezależnić się od zmiennych warunków pogodowych. Dzięki nim można przebywać na balkonie razem z rodziną i przyjaciółmi nawet podczas porwistego wiatru, ulewnego deszczu czy mroźnych, śnieżnych dni. Dodatkowo, taka zabudowa chroni całe mieszkanie przed nadmiernym hałasem, zwłaszcza gdy mieszkanie położone jest przy ruchliwej ulicy.

Powiększenie powierzchni mieszkalnej poprzez zabudowę balkonu sprawia, że możne on posłużyć jako biuro lub dodatkowy pokój. Szklane tafle doskonale przepuszczają światło i promienie słoneczne, dlatego też można stworzyć na balkonie swój własny zimowy ogród w postaci szklarni dla kwiatów i warzyw. Co więcej, zabudowa balkonowa skutecznie skraca czas, który trzeba poświecić na jego sprzątanie z brudu i kurzu, malowanie ścian czy renowację posadzki oraz hamuje korozję elementów jego uzbrojenia.

Szklana zabudowa balkonowa nie tylko jest niezwykle funkcjonalna, ale i prezentuje się bardzo elegancko. Idealnie sprawdza się w nowoczesnym budownictwie oraz mieszkaniach urządzonych w stylu nowoczesnym, industrialnym i loftowym. Dodatkowo bezramowa zabudowa balkonu pozwala cieszyć się pięknym widokiem na okolicę, którego nie przysłaniają żadne elementy łączące. Szklana tafla sprawia, że granica pomiędzy balkonem i przestrzenią wokół niemal całkowicie się zaciera, dając tym samym niesamowity efekt wizualny.

Zabudowa balkonu – gwarancja jakości i bezpieczeństwa

Zabudowa balkonu

Zabudowy balkonów firmy Lumon (https://lumon.com/pl) korzystają z najnowszych rozwiązań technologicznych, dzięki czemu łączą w sobie funkcjonalność , elegancję i bezpieczeństwo na najwyższym poziomie. Szkło jest odporne na warunki atmosferyczne i doskonale zatrzymuje ciepło wewnątrz balkonu. Pozwala to znacznie obniżyć koszty związane z ogrzewaniem mieszkania oraz chroni samą konstrukcję balkonu przed niszczeniem. Tafle zabudowy balkonowej wykonane są ze szkła hartowanego o grubości nawet do 12 mm. Są one niezwykle odporne na wszelkie uszkodzenia mechaniczne, a w razie ich stłuczenia rozsypują się na drobne kawałki, zapobiegając skaleczeniu się.

Wzmocnione profile tafli składających się na konstrukcję zabudowy balkonu montuje się pomiędzy stropem a poręczą lub posadzką balkonową. Ponadto wyposażona jest ona w specjalny system odprowadzania gromadzącej się wody dzięki otworom odwodnieniowym. Szklane panele z łatwością można rozsuwać i całkowicie otwierać! Dzięki temu zabudowa balkonu jest łatwa w utrzymaniu w czystości oraz pozwala na wpuszczenie świeżego powietrza i wietrzenie mieszkania.

Przeszklona zabudowa balkonu coraz częściej stosowana jest przez deweloperów w nowoczesnym budownictwie, a mieszkania dzięki temu zyskują na wartości i atrakcyjności. Także osoby posiadające prywatne mieszkania i domy chętniej decydują się na zabudowę w postaci szklanych tafli, doceniając ich ponadczasowość i funkcjonalność.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here