Zgrabny i przemyślany minimalizm, czyli dlaczego warto postawić na domy parterowe bez garażu

Domy parterowe bez garażu to doskonałe rozwiązanie dla osób ceniących minimalizm i funkcjonalność. Są kompaktowe i zgrabne, dzięki czemu idealnie prezentują się nawet na niewielkiej działce. Ich prosta bryła ułatwia także aranżację otoczenia. Minimalizm idealny dla najbardziej wymagających!

Kiedy warto postawić na dom parterowy bez garażu?

Dom parterowy ma mnóstwo zalet, a jedną z największych jest bez wątpienia niższy koszt budowy. Taki budynek nie posiada schodów ani wzmocnionych ścian nośnych. Co więcej, nie trzeba w nim montować okien dachowych. Prosta  bryła minimalizuje również opłaty związane z użytkowaniem. Zwarta konstrukcja szybciej się nagrzewa i zatrzymuje ciepło na dłużej, dzięki czemu można sporo zaoszczędzić na ogrzewaniu.

Warto też wspomnieć, że projekty domów parterowych bez garażu to doskonałe rozwiązanie dla mieszkańców w każdym wieku. W domu jednokondygnacyjnym nie ma schodów, dlatego osoby starsze lub niepełnosprawne mają swobodny dostęp do każdego pomieszczenia. Tego typu budynki są też polecane dla rodzin z małymi dziećmi. Rodzice nie muszą się obawiać, że pociechy spadną z wysokości, ponadto mają je zawsze blisko siebie.

Dom parterowy warto podzielić na strefy – dzienną oraz nocną. W przypadku pierwszej dobrze jest zaaranżować otwartą przestrzeń, łącząc na przykład salon z kuchnią i jadalnią. Oprócz pretekstu do spędzania większej ilości czasu z rodziną, zyskamy w ten sposób również wrażenie bardziej obszernego terenu. Strefa nocna natomiast pozwoli każdemu odpocząć w spokoju, niezależnie od zajęć reszty domowników.

Projekt domu Daktyl WOF1023
Projekt domu Daktyl WOF1023

Brak garażu? Dlaczego nie!

Dom parterowy bez garażu jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które chcą zaoszczędzić miejsce w bryle domu, maksymalnie wykorzystując je do aranżacji innych pomieszczeń. Jeżeli domownicy posiadają auto i jednak pragną je gdzieś schować, wówczas można zdecydować się na praktyczną, lekką wiatę, pod którą również można parkować. Innym, także chętnie stosowanym rozwiązaniem, jest osobny, wolno stojący budynek, pełniący funkcję garażu oraz pomieszczenia gospodarczego. Można w nim z powodzeniem przechowywać samochód oraz np. narzędzia ogrodnicze czy sezonowe sprzęty i meble.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here