drzwi zewnętrzne

Drzwi – nieodłączny element domu, który pozwala na wchodzenie do jego wnętrza, a jednocześnie stanowi charakterystyczny element ozdobny. Pełni także ważną rolę w termoizolacji i ochronie akustycznej. Co zatem warto wiedzieć o drzwiach, by wybrać dla siebie idealne?

Co oznacza termin “drzwi hybrydowe”?

Drzwi mogą być wykonane z wielu różnych materiałów: z drewna, metalu, PCV. Każde z nich mają swoje zalety i wady. Drzwi hybrydowe łączą w sobie najlepsze cechy każdego materiału, który został w nich wykorzystany. Co zatem w nich znajdziemy i jakie cechy się z tym wiążą?

Drewno gwarantuje im dobry współczynnik izolacji termicznej i stabilność niezależnie od temperatur panujących w środku i na zewnątrz. Drzwi takie nie ulegają rozszerzeniu pod wpływem ciepła i zawsze idealnie się otwierają i zamykają. Z kolei metal, którym obłożone jest drewno, chroni je przed warunkami atmosferycznymi, szczególnie wilgocią. Zapewnia też podwyższenie wytrzymałości mechanicznej. Dodatkowo wstrzykiwana pianka PUR zwiększa izolację termiczną, a wielowarstwowa budowa przyczynia się do izolacji akustycznej.

Jakie zatem są drzwi po wykończeniu?

Antywłamaniowe i antypożarowe

Drzwi wykonane w technologii hybrydowej mają bardzo dobre parametry mechaniczne i świetnie sprawdzają się w roli drzwi antywłamaniowych. Połączenie drewna i metalu gwarantuje, iż nie będą łatwe do zniszczenia ani podpalenia, co gwarantuje bezpieczeństwo domu. Warto zauważyć, że wyposażenie ich w wysokiej jakości zamki antywłamaniowe jeszcze bardziej zwiększa bezpieczeństwo ich stosowania.

Gwarantują ciepło i ciszę

Kolejnym ważnym atutem drzwi hybrydowych jest ochrona przed uciekaniem ciepła oraz przed hałasem. Dzięki temu zimą przyczyniają się do utrzymania optymalnej temperatury w domu i nie powodują uciekania ciepła, co byłoby niekorzystne ze względu na przenoszenie rachunków za prąd. Przez cały rok gwarantują także ciszę i spokój, co na pewno będzie odpowiadać osobom wyczulonym na dźwięki.

Nowoczesny design ozdobą domu

Na koniec przejdźmy do tego, co dla wielu osób będzie kluczową cechą, czyli od designu. To on odpowiada za to, jak będą prezentować się drzwi i czy wpasują się w ogólną konwencję domu. W przypadku nowoczesnych wystrojów wnętrz drzwi także powinny się prezentować w ten sposób. Minimalistyczny wygląd, brak zbędnych ozdób, stonowana kolorystyka – to właśnie wyróżnia je na tle klasycznych skrzydeł.

Nie oznacza to jednak, że drzwi nowoczesne zawsze są takie same. Mogą zasadniczo różnić się pomiędzy sobą za sprawą detali, które czynią je wyjątkowymi. Przeszklenia, ozdobne listwy, metalowe wykończenia i okucia, czy drobne dodatki nadają im bowiem charakterystycznego wyglądu i sprawiają, że każde z nich mogą prezentować się atrakcyjnie. Producent drzwi zewnętrznych – Martom – zapewnia, że każdy znajdzie wśród drzwi hybrydowych model dla siebie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here