Drewniane okna, drzwi, okiennice – połączenie klasyki z nowoczesnością

0
830

Drewno to materiał ekologiczny, ponadczasowy i niezwykle estetyczny. Wykonane z niego rzeczy potrafią bardzo długo cieszyć nasze oczy. Jednak warto podkreślić, że jakość wytworzonych z niego produktów w dużej mierze zależy od jakości wybranego surowca. Jeśli zależy nam na tym, aby stolarka okienna i drzwiowa służyła nam przez długie lata, to powinniśmy korzystać z oferty producentów, którzy znają się na drewnie i do produkcji wybierają jedynie właściwe jego gatunki.

Drewniane okna

Jednym z trendów współczesnego budownictwa jest maksymalizacja użycia materiałów naturalnych. Ogromną popularnością cieszą się zatem takie surowce jak drewno i kamień. Doświadczonym producentem różnego rodzaju wyrobów z drewna jest firma Superdrew. To rodzinne przedsiębiorstwo jest obecne na rynku od 1992 roku. Posiada zatem długoletnie doświadczenie zarówno w produkcji, jak i obsłudze klienta. Superdrew posiada własny tartak oraz profesjonalny park maszynowy. Pracownicy regularnie uczestniczą w szkoleniach i podnoszą swoje kwalifikacje.

Sztandarowym produktem producenta są okna drewniane. Do ich wykonania używa się wyselekcjonowanego drewna sosnowego, modrzewiowego lub dębowego oraz takich gatunków egzotycznych jak: meranti, afzelia, sipo i inne. Okna dostępne są w różnych kształtach, wymiarach, kolorach i funkcjach (na przykład: rozwierne, uchylne, kuloodporne, dźwiękoszczelne). Aktualnie w opcji są trzy grupy okien drewnianych:

  • Classic – okna z podwójnym pakietem szybowym,
  • Comfort – okna o podwyższonych parametrach cieplnych i akustycznych,
  • Prestige Termo – okna z trzyszybowym, energooszczędnym pakietem szybowym.

Na uwagę zasługuje możliwość doboru okna do indywidualnych potrzeb klienta. Katalog produktów obejmuje także drewniano-aluminiowe, okna angielskie i skandynawskie, okna aluminiowe oraz okna PCV. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się całe systemy balkonowo-tarasowe.

Drewniane drzwi

W asortymencie producenta są także drewniane drzwi wewnętrzne i zewnętrzne,  fornirowane naturalnymi okleinami. Godny podkreślenia jest fakt, że klient może zdecydować się na drzwi katalogowe, ale może również zamówić stolarkę według własnego projektu. Oczekiwania klienta i umiejętności pracowników Superdrew to gwarancja idealnych drzwi.

Katalog proponowanych drzwi robi wrażenie. Stolarka drzwiowa występuje tutaj w licznych opcjach konstrukcyjnych, wzornictwie, wyposażeniu oraz zdobieniach. Bez problemu nabędziemy tu zarówno pełne drzwi, jak i skrzydła z przeszkleniem. W standardowym wyposażeniu drzwi zewnętrznych znajdują się między innymi: zawiasy 3D, próg aluminiowy, trzy- lub czteropunktowy zamek listwowy. Dodatkowo zamówić można na przykład: system jednego klucza, system na kartę, pilota lub kod. 

Drewniane okiennice

Okiennice to wyroby zarówno dekoracyjne, jak i praktyczne. Latem ograniczają dostęp gorącego powietrza, a zimą stanowią barierę przed ucieczką ciepła. Są także nieocenionym zabezpieczeniem przed wiatrem oraz włamaniem, a także pełnią rolę osłony akustycznej. To w zasadzie proste rozwiązanie pełni zatem wiele pożytecznych funkcji. Do tego może być po prostu ozdobą naszego domu.

Generalnie wyróżnić można następujące rodzaje okiennic: panelowe, rustykalne, płycinowe, szczebelkowe (ażurowe), płycinowo-szczebelkowe, przesuwne oraz wewnętrzne (shuttersy). Superdrew wykonuje drewniane okiennice według indywidualnego projektu. Dostępne są zarówno manualne, korbowe, jak i elektryczne systemy ich otwierania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here