Jak sprawdzić dewelopera

Zakup mieszkania lub innego rodzaju nieruchomości poprzez współpracę z deweloperem tylko w teorii wydaje się sprawą prostą i pozbawioną utrudnień. Na rynku sprzedaży nieruchomości obecnie znajduje się tak wiele firm deweloperskich, że nie sposób od razu zauważyć, która z propozycji współpracy jest w pełni uczciwa, a która będzie źródłem problemów w przyszłości – przeczytaj poradnik ekspertów z https://republikawnetrz.pl/.

Czy przy obecnych możliwościach technologicznych oraz szeroko zakrojonych kampaniach społecznych na rzecz świadomego nabywania nieruchomości można dziś kupić mieszkanie bez wpadek? Owszem, ale konieczne jest dobre przygotowanie, o którym piszemy poniżej.

(Zobacz pewne inwestycje w mieszakania – https://republikawnetrz.pl/inwestycje-w-trakcie-sprzedazy/)

Deweloperzy pod lupą

Ostatnie dwadzieścia lat w historii świata stoi pod znakiem gwałtownego rozwoju technologicznego. Za wszystko właściwie w obecnej erze odpowiadają komputery, sprawujące nadzór i pozwalające w mgnieniu oka znaleźć wszystkie informacje, jakimi w danej chwili jesteśmy zainteresowani.

Informacje potrzebne do podjęcia decyzji o współpracy z deweloperem możemy pobierać już z kilkudziesięciu rejestrów. Jako przykład sprawdzonej strony internetowej do badania bieżącej sytuacji w branży deweloperskiej służyć mogą platformy informacji gospodarczej.

W czym mogą nam pomóc platformy informacji gospodarczej?

Platformy informacji gospodarczej pomogą nam sprawdzić, który deweloper jest godny zaufania. Dzięki nim można:

  • poddać weryfikacji numery rejestrów, statusów VAT oraz odpisów KRS
  • z łatwością znaleźć adresy danych firm oraz ich filii
  • określić stopień powiązań firmowych z innymi przedsiębiorstwami oraz osobami fizycznymi
  • poddać przetworzeniu dane z rejestrów CEIDG i KRS – przełączamy się swobodnie pomiędzy przedstawionymi profilami przedsiębiorstw, poznajemy powiązania w sposób bardziej szczegółowy, niż kiedykolwiek wcześniej
  • sprawdzić kto pełni rolę udziałowca w danej firmie
  • zbadać historię działania innych, zależnych firm od danego dewelopera
  • zdobyć namiary na właściciela danej domeny, adresu internetowego reprezentującego dewelopera
  • sprawdzić, czy dane firmy nie figurują na prywatnych giełdach długów
  • skorzystać ze sprawozdań o charakterze finansowym oraz raportów handlowych

Skrupulatne sprawdzanie opinii na temat deweloperów

Nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy jeszcze dodatkowo sprawdzili opinie o deweloperach, z którymi współpracą na wstępie jesteśmy zainteresowani.

Wiele pomocy przynieść nam może tradycyjna “poczta pantoflowa”, czyli opinie bliskich osób zorientowanych w temacie. Takie rozwiązania działają zazwyczaj najszybciej i najskuteczniej.

Czasami wystarczy wpisanie nazwy firmy deweloperskiej w pasku wyszukiwarki, aby znaleźć informacje, jakie w danym momencie nas interesują. W Internecie natrafić można na liczne portale gromadzące zbiorcze informacje o najpopularniejszych, jak i mniej znanych firmach deweloperskich. Warto zwrócić na nie uwagę podczas gromadzenia informacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here