Zamierzasz kupić grill gazowy i chcesz mieć pewność tego, że wybierzesz najlepszy produkt na rynku? Nasz przegląd producentów grilli gazowych i najbardziej efektywnych modeli na rynku na pewno ci w tym pomoże!

Najlepszy grill gazowy – czyli jaki?

Jak wybrać odpowiedni dla siebie model grilla, skoro na rynku dostępnych jest kilkadziesiąt urządzeń różnych producentów? Na jakich kryteriach się oprzeć?

Jedne z ważnych kryteriów to: mobilność grilla, częstotliwość grillowania oraz wielkość imprez z grillowaniem, które chcemy urządzać. Choć większość modeli grilli gazowych jest wyposażonych w kółka umożliwiające przesuwanie, to jeśli planujemy częściej przenosić grilla z miejsca na miejsce, lepiej wybrać model lżejszy, ważący maksymalnie 30 kg (np. 22-kilogramowy Broil King Gem 320 z trzema palnikami, czy 17-kilogramowy Napoleon PRO285 z wózkiem).

Częstotliwość grillowania oraz ilość grillowanych potraw decydują o tym, jak duży powinien być grill. W zasadzie do domowego użytku wystarczy grill gazowy z trzema palnikami. Modele z pięcioma i więcej palnikami zazwyczaj służą do profesjonalnych, gastronomicznych zastosowań.

Przed podjęciem decyzji o zakupie, warto też poczytać nieco o stosowanych przez różnych producentów technologiach (głównie w zakresie rusztu, aromatyzerów) czy dodatków (np. boczne palniki, półeczki, a nawet takie drobiazgi jak otwieracz do butelek).

Najlepsi producenci grilli gazowych

Wśród licznych producentów grilli gazowych na uwagę potencjalnych nabywców zasługują: Campingaz, Napoleon, Landmann, Broil King i Weber. Czym charakteryzują się te marki?

Grille gazowe Campingaz

Firma ta znana jest przede wszystkim z produkcji wyposażenia dedykowanego camperom i campingom. Sprzęt biwakowy tej firmy to wysoka jakość i bardzo optymalna cena. Wśród oferty tego producenta znajdziemy zarówno proste, mobilne modele z podwójnym palnikiem (grill gazowy Campingaz CLASSIC L SERIA 2), jak i nieco bardziej zaawansowane grille serii CLASSIC oraz całkowicie profesjonalne grille Campingaz Master Woody pozwalające na przygotowywanie różnych potraw (w tym np. paelli).

Grille gazowe Napoleon

Za marką Napoleon stoi producent bardzo wysokiej jakościowo stali. Grille znajdują się w ofercie firmy od prawie 40 lat, a ich bardzo szeroka oferta zaspokaja gusta nawet najbardziej wybrednych miłośników grillowania. Poza linią grilli ultra mobilnych (np. modele TQ285, PRO285 z wózkami lub bez), Napoleon to również grille na tarasy i altany, a także bardzo szeroka oferta mobilnych grilli gastronomicznych (w tym jeden z największych na świecie modeli Napoleon Prestige PRO 825 RSIB z 10 standardowymi palnikami oraz 2 palnikami na podczerwień). Marka Napoleon oferuje również grille gazowe do zabudowy.

Grille gazowe Landmann

Solidna firma z niemieckimi tradycjami – a to oznacza niezwykle wysoką jakość i szeroką ofertę dedykowaną różnym użytkownikom – od tych mało wymagających do tych, którzy oczekują wysublimowanych rozwiązań. To również jeden z niewielu producentów grilli gazowych, który oferuje je w innych kolorach niż stalowy i czarny (np. Landmann Triton PTS 3.0 bordowy)

Grille gazowe Broil King

Amerykańska marka grilli, która stawia na jakość I szybkość. To najszybsze grille gazowe, gotowe do pracy w niemalże kilka sekund. Stylowy wygląd i bardzo funkcjonalnie zaprojektowana przestrzeń to ich zdecydowane wyróżniki.

Grille gazowe Weber

Najbardziej znana marka grilli, która swoją renomę zawdzięcza grillom węglowym. Doświadczenie związane z grillowaniem nie ogranicza się jednak w przypadku grill Weber do modeli węglowych. Marka ta produkuje wszystkie rodzaje grilli i jest jedną z najbardziej zaawansowanych technologicznie. Jak przystało na pioniera, często wdraża w swoich modelach nowe rozwiązania, usprawniające i ułatwiające grillowanie. Kolekcja grilli gazowych Weber obejmuje zarówno małe mobilne modele (np. Weber Q100 , Q120), jak i wygodne grille ogrodowe (Q2200, Q3000, Q3200, seria Spirit E) oraz grille profesjonalne (Genesis, Summit).

Weber, Broil King, Landmann, Napoleon i Campingaz to najlepsze grille gazowe na rynku, a ich oferta jest na tyle szeroka, że każdy znajdzie coś dla siebie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here