Odwodnienia liniowe, czyli co począć z deszczem?

Woda – to dar, na który często z utęsknieniem czeka przyroda, ale w przestrzeni miasta nadmiar wilgoci zbierającej się na chodnikach i ulicach jest często niemile widzianym gościem. Minęły jednak czasy, gdy ludzie byli całkowicie zdani na łaskę i niełaskę pogody – teraz o praktyczność przestrzeni i o komfort jej używania można zadbać samodzielnie – decydując się na korzystanie z systemu odwodnień, który sprawnie i skutecznie odprowadzi niechcianą wodę.

Odwodnienia liniowe Bielbet rozwiążą wiele kłopotów

Odwodnienia liniowe to nic innego, jak kanalizacja umieszczana tuż pod powierzchnią gruntu. Ich nazwa nawiązuje do kształtu korytek, przeznaczonych do transportowania wody. Wydrążone w betonowych, polimerobetonowych lub tworzywowych ściankach kanały to drogi, którymi płyną ścieki. Woda dostaje się tam w bardzo prosty sposób: korytko jest na całej długości przykryte specjalną, często żeliwną kratką i również ona daje znać o tym, że w danym miejscu znajduje się właśnie odwodnienie liniowe.

Wspomniane rodzaje materiałów, z jakich są produkowane korytka i studzienki, tworzą trzy grupy odwodnień, dostępnych na rynku konsumenckim. Każde z tych tworzyw odznacza się innymi właściwościami, przede wszystkim innym stopniem odporności na obciążenia – i dlatego poszczególne typy odwodnień sprawdzają się w poszczególnych:

  • warunkach
  • sytuacjach

Te najlżejsze, z tworzyw sztucznych, może zaprosić na teren własnej działki każdy właściciel prywatnego terenu. Odwodnienia liniowe Bielbet to konstrukcje tworzone z myślą o ludziach, którzy są gotowi przechytrzyć kaprysy pogody – a nawet obrócić ich wpływ na własną korzyść. Deszczówkę można bowiem nie tylko wyprowadzić poza obręb swojej posesji – można ją też skłonić do współpracy, jedynie magazynując pod powierzchnią gruntu.

Odpowiednio wszystko rozplanowując, można stworzyć system, dzięki któremu woda deszczowa będzie zasilała domowe gospodarstwo w zapas wody. Użytecznej na tyle, by w odpowiednim momencie została użyta, na przykład do obsługi łazienkowej kanalizacji. Wówczas warto pomyśleć nie tylko o samym systemie odwodnień, ale też o zbiorniku retencyjnym, ukrytym na terenie posesji. To także świetne rozwiązanie dla tych, którzy dbają o przydomową zieleń, bo z deszczówki z powodzeniem skorzysta też wąż ogrodowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here