Rolety – skuteczna osłona przed nadmiernym nasłonecznieniem

Rolety to jeden z najczęściej wykorzystywanych w naszym kraju sposobów na ochronę pomieszczeń przed ich nadmiernym nasłonecznieniem. Powodów popularności rolet jest wiele; przede wszystkim należy wskazać na łatwość ich użytkowania oraz wysoką funkcjonalność, zwłaszcza na tle takich rozwiązań, jak coraz rzadziej stosowane żaluzje.

Zdecydowaną zaletą rolet jest także możliwość ich doboru względem sposobu aranżacji pomieszczeń, w których będą się znajdować. Rolety są dostępne w różnych kolorach i wzorach, niekiedy o bardzo jaskrawym i intensywnym odcieniu. Dzięki temu mogą stanowić istotny element podkreślający czy uzupełniający styl wystroju. Wybór odpowiednich rolet nie jest jednak sprawą prostą ani arbitralną, w jego trakcie należy uwzględnić zarówno cechy praktyczne, jak i walory estetyczne rolety. Poniżej przedstawiamy zestaw porad, które mogą okazać się pomocne podczas dokonywania zakupu.

Rolety – estetyczne rozwiązanie dla twojego domu

Podstawową funkcją rolet jest ochrona pomieszczeń przed nadmiernym nasłonecznieniem, które prowadzi również do ich niepotrzebnego nagrzewania. Z tego powodu, dokonując wyboru rolet, należy zwrócić uwagę na to, w jakim pomieszczeniu będą się znajdować oraz jaki jest docelowy poziom jego nasłonecznienia, który pragniemy osiągnąć. W przypadku pomieszczeń, w których pragniemy ograniczyć ilość wpadającego światła, warto sięgnąć po rolety w ciemniejszych barwach. W pomieszczeniach, w których spędzamy więcej czasu, warto zastosować rolety o jaśniejszym odcieniu, które zapewnią odpowiedni poziom naświetlenia nawet w przypadku całkowitego przesłonięcia okien.

Dokonując wyboru koloru rolet, warto także zwrócić uwagę na stronę świata, w kierunku której wychodzą okna. W przypadku pomieszczeń naświetlanych od strony południowej – ilość wpadającego do środka światła będzie wyjątkowo duża. Warto w takim przypadku sięgnąć po rolety o jasnych kolorach, które będą jednocześnie: wpuszczały dużą ilość światła do środka oraz zapobiegały niepotrzebnemu nagrzewaniu pomieszczeń. Rolety o ciemnych barwach proponujemy instalować jedynie w przypadku łazienek nasłonecznionych od strony południowej. W ich przypadku wysoka temperatura wewnątrz może pomóc w utrzymaniu niskiego poziomu wilgoci powietrza.

Warto także podkreślić, że choć rolety stanowić mogą istotny element w wystroju pomieszczeń, najlepiej dokonać ich zakupu pod koniec procesu aranżacji. Łatwiej jest bowiem wymienić rolety na inne, niż zmienić kolor ścian w danym pomieszczeniu. W przypadku salonów i kuchni dobrze sprawdzą się rolety o jasnych, tradycyjnych barwach – kolor słomkowy lub mango sprawi, że pomieszczenie wypełni się delikatnym, jasnym światłem, przyjemnym dla oczu i dobrze oświetlającym wszystkie obecne w nim obiekty. 

Jeżeli chodzi o sypialnię, to polecamy zastosować rolety o intensywnych, pobudzających barwach – na przykład w kolorze karminowym lub wiśniowym. Wpadające przez nie światło stworzy intymną i zmysłową atmosferę. W łazience świetnie sprawdzą się barwy relaksujące – indygo, morskiej zieleni lub patyny. Ich relaksujące i odstresowujące działanie sprawi, że kąpiel będzie jeszcze bardziej przyjemna i kojąca – nie tylko dla ciała, ale także dla umysłu.

Poszukując sprawdzonego dostawcy systemów osłonowych na okna, warto zapoznać się z ofertą sklepu internetowego rolety.eu. Wśród oferowanych produktów znajdują się między innymi rolety 3D, rolety rzymskie czy rolety dzień noc, dostępne w różnych wersjach kolorystycznych. Dzięki temu mamy możliwość doboru zarówno koloru rolet jak i sposobu ograniczania nasłonecznienia do potrzeb naszych wnętrz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here