Jednym z najważniejszych elementów przy budowie domu jest podjęcie decyzji o sposobie oczyszczania ścieków. Jeśli mamy możliwość podpięcia się do sieci, to praktycznie nie mamy dylematu. Jeśli natomiast takich możliwości ze względu chociażby na plany zagospodarowania terenu nie ma, trzeba wybrać spośród alternatywnych metod, a tych nie brakuje. Na każdą inwestycję musimy mieć oczywiście konieczne zgody, muszą być zgodne z prawem budowlanym i wodnym, ustawą o ochronie środowiska i przepisami lokalnymi. Najbardziej popularne są dwie drogi. Tańsze jest założenie szamba, ale wymaga stałych nakładów finansowych oraz kontrolowania ilości ścieków i sukcesywnego wywożenia nieczystości. Droższym rozwiązaniem na etapie inwestycyjnym jest założenie przydomowej oczyszczalni ścieków. Sprawdza się idealnie zarówno przy domach jednorodzinnych, jak i szkołach, hotelach i budynkach użyteczności publicznej.

Ekologiczne rozwiązanie

Przydomowa oczyszczalnia http://traidenis-pol.com.pl to bardzo dobra alternatywa dla szamba. Po pierwsze, to rozwiązanie ekologiczne i ekonomiczne. Pomimo dość dużych nakładów na początku cała inwestycja jest w użytkowaniu praktycznie bezkosztowa i bezobsługowa. Poza tym to rozwiązanie bardzo prośrodowiskowe, ponieważ w efekcie oczyszczania do rowów czy studzienek trafiają składniki mineralne pozbawione wszelkich szkodliwych dla środowiska substancji.

W zbiornikach i filtrach dochodzi do całego szeregu procesów zarówno beztlenowych, jak i tlenowych. Pierwszy i najważniejszy z nich odbywa się w specjalnym zbiorniku. Polega na działaniu gnilnym. Większe nieczystości i osady dalej podlegają oczyszczaniu w filtrze biologicznym. Ten proces może być wspomagany specjalnymi preparatami. Dzięki drenażom zanieczyszczenia są pozbawione szkodliwych substancji, a tym samym stają się bezpieczne dla środowiska.

Doskonała inwestycja

Specjaliści z http://traidenis-pol.com.pl/przydomowe-oczyszczalnie przeprowadzają cała inwestycję od początku do końca kluczowym elementem będzie oczywiście to, ile ścieków dobowo będzie odprowadzanych do oczyszczalni. Od tego parametru uzależniony jest wielkość zbiorników. Zdecydowanie większe będą montowane w gruncie, gdy instalacja będzie obsługiwać szkoły czy też pensjonatu. Po drugie, bardzo ważna jest specyfika gruntu i wysokość wód gruntowych. To pod tym kątem należy dobrać odpowiednią technologię.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here